ACS DIMANCO WP

  • STOK VAR

Kategori:Bitki Koruma
Ürün Grubu: Fungisit (Mantar İlacı)
Aktif Madde: %60 Mancozeb + %9 Dimethomorph
Formülasyon: Islanabilir Toz (WP)

Hıyar-Kabakgillerde Mildiyö: Bitkiler kol atmaya başladığında veya ilk mildiyö belirtisinin görülmesi ile ilaçlamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre 7-10 gün aralıklarla sürdürülür. İlaçlamaların bitkinin her tarafını, özellikle de yaprak altlarını kaplayacak şekilde yapılması gerekmektedir.
Bağ- Mildiyö: İlk uygulamaya sürgünler 25-30 cm ulaşınca başlanmalıdır. İkinci ve sonraki ilaçlamalar 1. ilacın süresi ve hastalığın gelişme durumu, meteorolojik faktörler göz önüne alınarak 10-15 gün ara ile ilaçlama yapılır.
Patates- Mildiyö: Hastalık çıkışı için yüksek nem gibi iklim koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile ilaçlamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre 10-12 gün aralıklarla ilaçlama yapılır.
Soğan- Mildiyö: Günlük ortalama sıcaklığın 16 0C’ye ulaşması ve orantılı nemin %80’i bulması ile mücadeleye başlanması gerekirse de çevrede ilk hastalık belirtilerinin saptanması ile ilaçlamalara başlanabilir.
Domates- Mildiyö: İlaçlı mücadeleye çevredeki domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin altında beyaz kül gibi örtünün görülmesiyle veya hastalığın her yıl çıktığı yerlerde, hastalık için uygun koşullar görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Hastalığın seyrine ve iklim koşullarına göre 10-12 gün aralıklarla ilaçlamaya devam edilir.

Bitki Adı

Zararlı Organizma

Uygulama Dozu Dozu

Son İlaçlama ile Hasat Arası Süre

HIYAR (tarla)

Kabakgillerde mildiyö (Pseudoperonospora cubensis)

200 gr/ 100 L su

7 gün

DOMATES

Mildiyö (Phytophthora infestans)

250 gr/ 100 L suya

7 gün

BAĞ

Bağ mildiyösü (Plasmopara viticola)

200 gr/ 100 L su

28 gün

SOĞAN

Soğan mildiyösü (Peronospora destructor)

200 gr/ 100 L su

7 gün

PATATES

Mildiyö (Phytophthora infestans)

250 gr/da

7 gün

*Tüketim amaçlı bağ hasadı yapılacak alanlarda kullanılmaz.