ACS ACCUPANT PRO

  • STOK VAR

Kategori:Bitki Koruma
Ürün Grubu: Fungisit (Mantar İlacı)
Aktif Madde: %30 Cymoxanil + % 22,5 Famoxadone
Formülasyon: Suda Dağılabilen Granül (WG)

Hıyar, Kornişon-Kabakgillerde Mildiyö: İlaçlama bitkiler kol almaya başladığında veya ilk mildiyö belirtisinin görülmesi ile ilaçlamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre 7-10 gün aralıklarla sürdürülür. İlaçlamaların bitkinin her tarafını, özellikle de yaprak altlarını kaplayacak şekilde yapılması gerekmektedir.
Domates-Mildiyö: İlaçlı mücadeleye çevredeki domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin altında beyaz kül gibi örtünün görülmesiyle veya hastalığın her yıl çıktığı yerlerde, hastalık için uygun koşullar görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Hastalığın seyrine ve iklim koşullarına göre 10-12 gün aralıklarla ilaçlamaya devam edilir.
Domates-Erken Yaprak Yanıklığı: Gerek fidelikte gerekse tarlada ilaçlamaya ilk lekeler görülür görülmez başlanmalıdır. İklim koşulları hastalık gelişimi için uygun olduğunda ilacın etki süresine bağlı olarak ilaçlama tekrarlanmalıdır.
Bağ Mildiyösü: İlk uygulamaya sürgünler 25-30 cm ulaşınca başlanmalıdır. İkinci ve sonraki ilaçlamalar 1. ilacın süresi ve hastalığın gelişme durumu, meteorolojik göz önüne alınarak 10-15 gün ara ile ilaçlama yapılır.
Patateste-Mildiyö: Hastalık çıkışı için yüksek nem gibi iklim koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile ilaçlamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre 10-12 gün aralıklarla ilaçlama yapılır.

   

Bitki Adı

Zararlı Organizma

Uygulama Dozu Dozu

Son İlaçlama ile Hasat Arası Süre

HIYAR, KORNİŞON

Kabakgillerde mildiyö (Pseudoperonospora cubensis)

40 g/100 L su

3 gün

DOMATES

Mildiyö (Phytophthora infestans)

40 g/da-100 L su

3 gün

DOMATES

Erken yaprak yanıklığı (Alternaria solani)

40 g/da-100 L su

3 gün

BAĞ*

Bağ mildiyösü (Plasmopara viticola)

40 g/100 L su (sera)

28 gün

PATATES

Mildiyö (Phytophthora infestans)

40 g/da

14 gün

*Tüketim amaçlı Bağ Yaprağı Hasadı Yapılacak Bağ Alanlarında Kullanılmaz.