ACS TOMA 30 WG

  • STOK VAR

Kategori: Bitki Koruma
Ürün Grubu: İnsektisit (Böcek İlacı)
Aktif Madde: %30 Indoxacarb
Formülasyon: Suda Dağılabilen Granül (WG)

Mısır-Çizgili Yaprakkurdu: 2-4 ve 4-6 yapraklı iken bitki gelime dönemlerinde tarlayı temsil edecek şekilde 5 noktada sıra üzerindeki yan yana 5’ er bitki olmak üzere toplam 25 bitki kontrol edilerek larvalar sayılır. Uygulama ortalama 2 larva /bitki olduğunda yapılır.
Bağ-Salkım Güvesi: Salkım güvesi uygulama zamanları tahmin-uyarı sistemine göre belirlenir. Larvisit uygulama için tuzaklarda yakalanan kelebek sayısı tepe noktasına ulaşıp, düşmeye başlamalı, etkili sıcaklık toplamı 1. dölde 120 gün – derece, alacakaranlık sıcaklıkları üst üste 2 gün 15 0C ve üzerinde olmalı, bu durum ilerleyen günlerde de devam etmelidir. Etkili sıcaklık toplamı 2. dölde 520 gün- derece, 3. dölde 1047 gün- dereceye ulaşmalı asma fenolojisi 1. Dölde çiçek tomurcuğu 2. Dölde koruk,3. Dölde tatlanma başlangıcı döneminde olmalıdır. İlk larva çıkışı görüldüğünde uygulamaya karar verilir. Her döle bir uygulama yapılır.
Domates, Biber Pamuk Yaprakkurdu: köşegenler yönünde yürüyerek, 100 bitkide 1-2 yeni açılmış yumurta paketi veya 4-5 larva görüldüğünde zararlı ile mücadele gereklidir. Uygulama larvalar dağılmadan yapıldığında sonuç daha iyi olacağından uygulama zamanına özen gösterilmelidir.

Bitki Adı

Zararlı Organizma

Uygulama Dozu

Son İlaçlama ile Hasat Arası Süre

Biber (Sera)

Pamuk yaprakkurdu (Spodoptera littoralis)

17 g/ 100 l su Larva (Sera)

3 gün

Mısır

Çizgili yaprakkurdu (Spodoptera exiqua)

12,5 g/da

3 gün

Bağ

Salkım güvesi (Lobesia botrana)

12,5 g/ 100 l su

10 (sofralık ve şaraplık üzüm)

Domates (Sera)

Pamuk yaprakkurdu (Spodoptera littoralis)

17 g/ 100 l su Larva

3 gün